Peugot, Konyada, Konyada En İyi Pejo Servisi, konya Pejo özel servisi, Konya, Özel, Pejo, Servis, Servisi, Konya Pejo, Konya Pejo Özel Servis, Konya Pejo Özel Servisler, Konya Pejo Özel Servisler, Konya Pejo Servisler, Konya Pejo Özel Servisleri

Selefine göre daha geniş olan yeni model, tamamen bir SUV olarak yeniden tasarlanmış.
Son yıllarda, yavaş yavaş ününü kaybeden MPV’lerin karşısında, crossover ve SUV satışlarında dünya çapında büyük bir artış gözleniyor. Bu yüzden, senenin başında tanıtılan Peugeot’nun 3008 modeli de ikinci jenerasyonunda çok amaçlı araç (MPV) sınıfından otantik bir crossover modeline doğru bir geçiş yaptı. Aynı durum, bugün tanıtılan 5008 modeli için de geçerli. Eskiden bir MPV olan araç, daha geniş bir crossover gövdesine geçiş yapmış.

Yeni 3008 ile yeni 5008 birbirlerine aşırı derecede benziyor. Bu benzerlik o kadar fazla ki; boyut farkı haricinde iki aracı birbirinden ayırt etmek oldukça zor oluyor. Aşağıdaki karşılaştırma fotoğrafı, sürüş yüksekliği arttırılmış Peugeot modellerinin tasarım konusunda paylaştıklarını gözler önüne seriyor. Yeni 5008, selefine göre 11 cm daha uzun ve 11 cm daha geniş. Bu sayede daha büyük bir kabine sahip olan yeni nesil modelde 7 koltuk bulunabiliyor.

Kabinden bahsetmişken, birbirinden bağımsız üç koltuktan oluşan ikinci sıranın katlanabilir ve eğilebilir olduğunu belirtelim. Burada oturan yolcular, eski modele göre 60 mm daha geniş bir diz mesafesinin tadını çıkarabilecekler. Üçüncü sıra koltuklar ise sadece katlanmakla kalmıyor, daha fazla bagaj hacmi istendiği takdirde tamamen çıkarılabiliyor. Peugeot, yeni 5008’in 5 koltuklu versiyonunun sunduğu 1065 litrelik bagaj hacmiyle sınıfının en iyisi olduğunu söylüyor. Arka koltukları katladığınızda ise araçla 3.2 metre uzunluğunda cisimler taşıyabiliyorsunuz. Serinin en üst versiyonu olan GT’de standart olarak sunulan, daha aşağı donanım seviyelerinde ise opsiyon olarak alınabilen elektronik bagaj kapağını açmak için ellerinizi kullanmanıza gerek yok; bu da hayatınızı kolaylaştıracak bir başka özellik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir